Domů | Kariéra | Kontaktujte nás
Domů
Bodový systém
Etický kodex policie
Ministerstvo vnitra ČR
Odcizení mobilního telefonu
Práce u policie
Policejní hodnosti
Policejní uniformy
Vybavení policie ČR
Státní znaky

Zákony a legislativa
 • Služební zákon

 • Partneři
  vybavení pčr

  Policejní vybavení

  Policejní auta

  Po několikatýdenních spekulacích došlo 1. dubna 2008 k oficiálnímu potvrzení Ministerstva vnitra, že Policie České republiky dostane nová policejní auta v nových barvách. Podkladem na nich bude stříbrná metalíza, přes kterou budou modré pruhy křížené žlutými reflexními pásy. Obměna automobilů začala na podzim, koncem října 2008 a bude probíhat postupně, takže na českých silnicích budeme několik let potkávat zároveň vozy s dosavadním zeleným pruhem i policejní vozy s novou barevnou kombinací. Do konce roku 2008 má být nakoupeno 700 nových služebních aut a do roku 2012 hodlá Policie ČR nakoupit až 3 500 nových služebních vozidel. Cena, kterou daňoví poplatníci každý rok za nové vozy zaplatí, je přibližně 350 milionů korun.

  Dřívější vybavení Policie ČR

  Dřívější policejní vybavení bylo mnohokrát kritizováno například ze strany Unie bezpečnostních složek MV, která pro uchazeče o práci u policie připravila krátké video.

  Nové policejní vozy ze Škodovky jsou jedním z dalších kroků modernizace vybavení Policie ČR. Z televizních záběrů je zřejmé, že i vybavení speciálních složek policie se za poslední roky posunulo do 21. století. V administrativě však je i na podzim roku 2008 stále ještě zřejmý nejen nedostatek odpovídající výpočetní techniky, ale i počítačové gramotnosti zaměstnanců české policie.

  Vybavení policejních služeben

  V rámci projektu P 1000 jsou od roku 2006 postupně modernizovány služebny Policie ČR. Policejní služebny jsou vybavovány internetem a modernizace zahrnuje i budování otevřených recepcí.

  Například v říjnu 2008 byla otevřena nová policejní služebna v Brně Bystrci, která splňuje podmínky pro označení kulturního a důstojného místa pro setkání občanů s policií. Tato jedna služebna, která byla vybudována z prostředků Ministerstva vnitra, vyšla daňové poplatníky na 32 000 000,- korun českých. Ke stejnému datu bylo od roku 2006 zmodernizováno již 300 policejních služeben.

  
  Copyright © 2008 PolicieČeskéRepubliky.Cz Všechna práva vyhrazena.
  Armáda české republiky |